Naši realitní makléři jsou skuteční školení odborníci na reality a nemovitosti. Umíme poradit klientům jak výhodně koupit byt a následně zajistíme rentabilní pronájem bytu. Jsme odborníci na realitní investice. Realitní makléř v Brně viz zde na: reality Brno. Rodinné Domy na prodej ze všech lokalit v ČeskuJihomoravský realitní trh z pohledu hypotečních ústavů.

Hypoteční banka zrealizovala průzkum situace na realitním trhu. Nabízíme vám zde informace, které z tohoto průzkumu vyplývají v regionu jihomoravského kraje a které se shodují i s našimi poznatky.

Trendem v tomto regionu je jednoznačně zájem o bydlení v rodinných domech. Není přitom důležité, zda se jedná koupi domu či o výstavbu nového domu.

Oblíbenou alternativou v tomto regionu je přestavba rekreační nemovitosti na trvalé bydlení. Roli přitom hraje zřejmě nižší pořizovací cena nemovitosti a zájem o bydlení poblíž přírody. To platí obecně.

Co se týká města Brna, zde je pozemků pro výstavbu rodinných domů nedostatek. Kromě již zmíněné pořizovací ceně bydlení, je toto dalším důvodem, proč se zájem o pozemky přesouvá do okolí Brna.

Co se týká velikosti prostor k bydlení, ty v jihomoravském regionu převyšují celorepublikový průměr. Průměrná plocha v v bytě je 64,5 m2, v rodinném domě 138 m2.

Objem hypoték v jihomoravském regionu ve třetím čtvrtletí 2012 činil zhruba 3 mld. Kč, na jednu hypotéku připadá průměrně 1,55 mil. Kč.

Datum publikace: 12.1.2013


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie ČlánkyKontakt: info@realitybrno.org

Hledej: v obci:

 

Reality Brno