Naši realitní makléři jsou skuteční školení odborníci na reality a nemovitosti. Umíme poradit klientům jak výhodně koupit byt a následně zajistíme rentabilní pronájem bytu. Jsme odborníci na realitní investice. Realitní makléř v Brně viz zde na: reality Brno. Rodinné Domy na prodej ze všech lokalit v ČeskuBrno Lesná

Ceny bytů porovnání a vývoj:

V roce 2012 bylo v nabídce v Brně - Lesná 10 bytů 2+1, panelových a v osobním vlastnictví, a to od 1.750.000 - 2.050.000,- Kč. Začátkem roku 2013 se nabízelo cca 5 bytů, panelových a v osobním vlastnictví od 1.750.000 – 1.990.000 (+ jeden přízemní byt s cenou za 1.650.000,-Kč). Každoročně zde prodáme několik bytů o různých velikostech a cenových úrovních.

Cena záleží na tom ve kterém patře se byt nachází, jestli po rekonstrukci nebo k rekonstrukci, vybavení bytu, na kterou stranu je situovaný a jaká je vzdálenost od zastávky MHD a další.

Díky poloze a kvalitě, ceny bytů na Lesné neklesají, ale stagnují. To znamená, že byt si udrží stabilní cenovou hladinu. To je rozdíl od jiných brněnských sídlištích, kde ceny o pár procent každý rok klesly.

Lokalita

Lesná je součástí brněnské městské části Brno-sever. Rozloha je 2,582 km2 a většinou jsou zde panelové sídliště, které zabírají 104 hektarů s téměř 6000 byty. Sídliště bylo vybudováno mezi roky 1960 – 1970 a patří mezi nejzdařilejší v Brně. V této lokalitě je plno zeleni a řadí se mezi nejatraktivnější části Brna a je přirovnávána k Tapiole, která se nachází u Helsinek. V roce 2004 bylo navrhnuto, aby se Lesná stala městskou památkovou zónou, která by uchránila tento celek před další nekontrolovanou výstavbou.

Sídliště Lesná

Většinu čtvrtě tvoří panelové sídliště, které je postavené na mírném svahu nad silnicí spojující Královo Pole a Husovice a nad železniční tratí Praha-Brno. Mezi domy je plno zeleně a je zde výborný výhled na Brno. Ve středu sídliště se nachází hluboká zalesněná Čertova rokle, kde se nachází amfiteátr, který už dlouho není využíván pro koncertní účely. Sídlištěm prochází okružní komunikace (ulice Okružní a Seifertova) ze které vybíhají odbočky pro příjezd k bytovým domům.

Lesná je díky klidné zóně bez frekventovaných silnic s chodníky jeden velký park.

V panelovém sídlišti se nachází byty 1+kk až 4+kk, mezi devíti až třináctipatrovými paneláky jsou zde dva typy čtyřpodlažních zděných domů.

V této lokalitě se nachází veškeré služby např. Mateřské školky, základní školy, obchody, restaurace, lékaři, policie, kulturní dům. Dopravu zajišťují tramvajové a autobusové linky do centra se dostanete velmi rychle. Od roku 2006 je v provozu nová vlaková zastávka Lesná – nádraží.

Další domovní komplexy:

- Divišova čtvrť, která leží na jihozápadním okraji Lesné a vznikla jako nouzová kolonie ve 20-30 letech 20. století.

- Bytové domy na severovýchodě Lesné s ulicemi Kupkova, Plachtova, Šalounova a Španielova

- řadové domy na východní straně Seifertovy ulice

- sídliště „Barvy“, se nachází východně od Soběšické ulice

- „Čtvrť Nade mlýnem“, kde se nachází rodinné zástavby - ulice Holubova, Soběšická, Studená a Vyhlídka;.

- bytový komplex Majdalenky I., která se rozkládající na severu Lesné mezi ulicemi Okružní a Majdalenky

- bytový komplex Nové Majdalenky, rozkládající se severně od komplexu Majdalenky I.

V případě, že máte zájem o prodej, koupi či pronájem nemovitosti v Brně-Lesné, pak nás neváhejte kontaktovat. Naši vyškolení makléři jsou připraveni Vám pomoci s transakcí hladce a profesionálně.

Datum publikace: 12.10.2014


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie ČlánkyKontakt: info@realitybrno.org

Hledej: v obci:

 

Reality Brno