Naši realitní makléři jsou skuteční školení odborníci na reality a nemovitosti. Umíme poradit klientům jak výhodně koupit byt a následně zajistíme rentabilní pronájem bytu. Jsme odborníci na realitní investice. Realitní makléř v Brně viz zde na: reality Brno. Rodinné Domy na prodej ze všech lokalit v Česku



Brno – Komín

Analýza nemovitostí

Nabídka nemovitostí je v této lokalitě poměrně omezená, především co se týká pozemků a RD. Ceny u pozemků se pohybují od 5-8 tisíc Kč/m2, závisí na poloze a velikosti. Většinou jsou v nabídce zahrady a cena se pohybuje kolem 3 tisíce Kč/m2.

Pokud máte zájem o dům v Brně Komíně, tak si musíte připravit alespoň 5 milionů Kč. Jsou i případy, kdy se cena za rodinný dům pohybuje od 8 do 10 mil. Kč.

Ceny u starých nebo nových bytů se pohybují podobně jako např. v Žabovřeskách, tj. přes 40 – 50 tisíc Kč/m2. Starší cihlové byty stojí 40-45 tisíc Kč/m2 a panelové byty se dají koupit i levněji cca 38 tisíc Kč/m2. Byty 3+1 se pohybují mezi 2,6 – 3 mil. Kč/m2.

Pronájmy bytů jsou také poměrně dražší, 1+1 bez inkasa a bez zařízení se pohybuje okolo 7-8 tisíc Kč/m2, především závisí zda se jedná o panel či cihlu. Byty 2+1 se dají pořídit za 9-10 tisíc Kč/m2 a 3+1 začíná na 10 tisíc Kč/m2 plus služby a energie.

Lokalita

Komín je bývalá obec, která se roku 1919 připojila k Brnu a její rozloha je 7,60 km2. Současný počet obyvatel je přes 7,5 tisíc. Leží na severozápadě Brna podél řeky Svratky. Je zde 43 ulic a 2 225 adres. Lokalita je velmi oblíbená, neboť je vesnického rázu, malé rozlohy, bez vysokých budov, těsná blízkost přírody a centra Brna.

Za zajímavost se považuje vznik jména Komín. Není to podle kouře – komín, ale jméno se spojuje s usedlostí, která patřila Komovi či Komoňovi apod. Název obce existuje i v Chorvatsku, kde se dvě obce jmenují Komin a v Bosně a Hercegovině je jedna.

Občanská vybavenost

Co se týká občanské vybavenosti, tak obec má veškeré služby např. mateřskou školu, základní školu, lékaře, zubaře, privátní soukromé středisko. Jsou zde cyklostezky směrem do centra nebo kolem Brněnské přehrady, zoo nebo zalesněné vrchy Juranka.

Dopravní dostupnost

Doprava je zde velmi dobrá. Z centra nebo z Bystrce vede čtyřproudová silnice až do Komína. Silnice zde nenarušuje klidné bydlení, neboť míjí obec. Dopravu zajišťují autobusy, trolejbusy a tramvaje.

V případě, že máte zájem o prodej, koupi či pronájem nemovitosti v lokalitě Brno-Komín, pak nás neváhejte kontaktovat. Naši vyškolení makléři jsou připraveni Vám pomoci s transakcí hladce, výhodně a bez problémů.

Datum publikace: 12.10.2014


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie Články



Kontakt: info@realitybrno.org

Hledej: v obci:

 

Reality Brno